Kwas hialuronowy 0
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, pełniąca w nim bardzo ważną rolę. W kosmetykach to związek chemiczny – polisacharyd. Dawniej składnik ten był pozyskiwany z tkanek zwierzęcych. Obecnie do jego wytworzenia wykorzystuje się fermentację mikrobiologiczną.

czytaj całość »
Wszystko co musisz wiedzieć o szamponach w kostkach! 0
Wszystko co musisz wiedzieć o szamponach w kostkach!

Z okazji premiery nowych szamponów w kostkach od manufaktury Ajeden oraz ogólnej coraz to większej popularności tych produktów, chciałabym dzisiaj przybliżyć Wam trochę bardziej temat naturalnej i ekologicznej alternatywy szamponów w płynie.

Chociaż szampony w kostkach w lokalnych drogeriach oraz sklepach kosmetycznych możemy dostać już od dłuższego czasu, tak ciągle docierają do mnie wiadomości, że jednak wiele z Was jeszcze nigdy nie miała z nimi styczności. Często wahacie się nad wyborem takiego szamponu z obawy przed czymś nowym i nieoczywistym. A jak to mówią - wcale diabeł taki nie straszny, jak go malują! Postaram się w kilku akapitach w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnić Wam, dlatego tak bardzo polecam szampony w kostkach – i nie będzie mi tutaj chodziło tylko o aspekt ekologiczny, chociaż to też ich bardzo duża zaleta!

czytaj całość »
Cała prawda o płynie micelarnym! 0
Cała prawda o płynie micelarnym!

Płyn micelarny. Zapewne większość z Was stwierdzi, że temat płynu micelarnego jest na tyle oklepany i wszystkim znany, że nie opłaca się poświęcać mu osobnego wpisu. Bo przecież co ciekawego można napisać o kosmetyku, który na co dzień używa praktycznie każda kobieta w tym kraju? A no rzeczywistość pokazała mi niestety, że wiele z nas nie do końca wie, czym jest płyn micelarny i jak tak naprawdę powinno się go używać. Samo przetarcie skóry nasączonym płynem wacikiem niestety nie zmywa w całości naszego makijażu i brudu. Chodź na pierwszy rzut oka twarz po takim zabiegu może wydawać się zupełnie czysta, to tak niestety nie jest. Czym więc jest ten magiczny, tak popularny płyn i jak prawidłowo wykonywać demakijaż, aby być pewną, że na pewno nic na niej nie pozostało? Już Wam tłumaczę!

czytaj całość »
Węgiel aktywny w kosmetykach 0
Węgiel aktywny w kosmetykach

Nadeszła Barbórka ⚒ Górnicze święto, które wydaje się być idealnym momentem, aby porozmawiać o węglu. Pominę oczywiście jego medyczne i przemysłowe właściwości i od razu przejdę do ciekawszej (a przynajmniej bardziej w temacie sklepu) kwestii wykorzystywania tego surowca w KOSMETYCE.

Bez wątpienia to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie składników. Praktycznie każdy producent kosmetyczny ma w ofercie produkt z węglem. Ba! W drogeriach możesz znaleźć nawet całe węglowe serie. Zastanówmy się zatem czym tak naprawdę jest ten okrzyknięty mianem „czarnego złota” surowiec.

czytaj całość »
Jak czytać składy kosmetyków? 0
Jak czytać składy kosmetyków?

Zacznijmy od tego, że wykazy składów kosmetyków produkowanych w granicach Unii Europejskiej różnią się od tych stosowanych na rynku azjatyckim, czy amerykańskim. W USA kosmetyki mają skład wymieniony w sposób alfabetyczny - nie wiemy, którego składnika jest najwięcej i możemy się tego jedynie domyślać. Podobnie jest z produktami azjatyckimi, w których wymienione są czasami tylko składniki kluczowe, którymi producent chce się pochwalić, a pozostałe często nie są wypisywane. Warto o tym pamiętać, kiedy kupujemy kosmetyki nie pochodzące z Europy.
Skupimy się wyłącznie na naszych, europejskich składach.

czytaj całość »
Czym są kosmetyki naturalne? 0
Czym są kosmetyki naturalne?

Aby w pełni rozpocząć serię naturalnych wpisów na blogu chciałabym na początku wyjaśnić jedną z kluczowych kwestii. Na co dzień wiele z nas decyduje się na zakup kosmetyków naturalnych z oznaczeniami typu BIO, ORGANIC. Wybieramy konkretne produkty ufając właśnie tym oznaczeniom i opisom producentów. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne i czy nasze wybory są właściwe?

Z tego niedługiego wpisu dowiesz się czym różnią się kosmetyki naturalne od tych organicznych. Zrozumiesz też, że zielonym listkom i etykietom nie do końca można ufać. Na końcu znajdują się listy/ściągawki pożądanych i szkodliwych składników.

czytaj całość »
Dlaczego kosmetyki naturalne są droższe? 0
Dlaczego kosmetyki naturalne są droższe?

Prawdę mówiąc od otwarcia poprzedniego sklepu stacjonarnego teksty typu „A czemu tak drogo?”, „W Biedronce dostanę taniej”, „Nivea kosztuje 3zł” słyszałam codziennie. Większości odwiedzających klientów szkoda było pieniędzy, bo „Nie ma sensu przepłacać”.
Jeszcze na początku starałam się jakoś usprawiedliwiać i zamawiałam tańsze, drogeryjne produkty tylko po to, żeby każdego zadowolić. Zatraciłam w tym wszystkim siebie i ideę sklepu, który miał przecież wyglądać zupełnie inaczej.

Sama wymieniłam kosmetyki na naturalne praktycznie w 100%. Nie widzę problemu w inwestowaniu w coś, co wiem, że naprawdę mi się sprawdzi. Dlatego dzisiaj poznasz powody, przez które cena kosmetyków naturalnych jest odrobinę wyższa. Chociaż nie zawsze zasada „im wyższa cena, tym lepszej jakości produkt” w przypadku kosmetyków naturalnych się sprawdza, tak jednak bardzo często bywa. A więc co tak naprawdę skrywa się za buteleczkami naszych kosmetyków?

czytaj całość »
Oleje roślinne 0
Oleje roślinne

Nareszcie mam chwilę, żeby napisać Wam coś o moich ukochanych olejach roślinnych.
Temat ten jest dość obszerny, ale damy radę!

Mały spis, żeby się w tym wszystkim odnaleźć:
1. Teoria – mniej więcej czym są
2. Jakie mają właściwości
3. Nakładanie, aplikacja
4. Podział - schnące, półschnące, nieschnące
5. Komedogenność - zapychanie
6. Jak kupować?
7. Olej – nie olejek!

czytaj całość »
Antyoksydacja, czyli "Historia nieszczęśliwej miłości" 0
Antyoksydacja, czyli moja "Historia nieszczęśliwej miłości"

Dobrych kilka lat temu usłyszałam historię, która w bardzo ogólny i zabawny sposób przedstawia teorię wolnorodnikową. Od tamtej pory teorię tę trochę podrasowałam i nazywam potocznie „Historią nieszczęśliwej miłości”. Chociaż z naukowymi publikacjami ma niedużo wspólnego, tak może osoby, które na co dzień nie obracają się w świecie beauty chociaż odrobinę zrozumieją o co tak naprawdę tutaj chodzi. Oto ona!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl